Skip links

EPO1 oživuje projekt Sochy v ulicích

30. 6. 2024

21:37

Socha Mazlíci od Michala Trpáka

Centrum současného umění EPO1 ve spolupráci s městem Trutnov odstartovalo projekt Sochy v ulicích, který oživuje veřejný prostor a vnáší do něj současné umění. EPO1 tak pokračuje v tradici, kterou ve městě zavedla a roky pořádala Galerie města Trutnova.

V rámci projektu jsou na veřejná prostranství Trutnova umístěna díla celkem čtyř současných umělců. Většina z nich již byla instalována – na Svatojánském náměstí a vedle soudu můžete narazit na Mazlíky od Michala Trpáka, na nábřeží Václava Havla se tyčí Axis Mundi výtvarnice Dagmar Šubrtové. Tato díla budou příslušná místa zdobit po dobu zhruba jednoho roku. Plastika Lukáše Wagnera s názvem Nákup vozu zůstane před trutnovským Autostylem nastálo, stejně tak socha Veroniky Psotkové s názvem Jízda, jež bude umístěna na kruhový objezd v Pražské ulici v září.

U každé sochy najdete informační tabuli s bližšími informacemi o ní i jejím autorovi a také mapu s umístěním ostatních děl. Děkujeme městu Trutnov za spolupráci a možnost instalovat umění do volného prostoru.

Další informace a zajímavosti o projektu si můžete přečíst v rozhovoru s ředitelem EPO1 Janem Kunzem pro Krkonošský deník.

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn