Skip links

Program

Fotografie Tomáše Šebka
Art Point

Tomáš Šebek –⁠ Lékaři bez hranic

1.7.2023 v 18:00
map_point-svg
Kaple sv. Josefa ve Slavětíně

Přednáška českého chirurga a účastníka několika zahraničních misí Lékařů bez hranic (Haiti, Afganistán, Jemen). Tomáš Šebek se rozhodl zasvětit svůj život pomoci tam, kde lidem chybí základní přístup k lékařské péči. Na jeho zážitky z misí z druhého konce světa se budete moci zeptat v následné diskuzi.

Fotografie Dana Jedličky
Art Point

Poeziomat: slavnostní odhalení poetry jukeboxu, autorské čtení

3.6.2023 v 18:00
map_point-svg
Kaple sv. Josefa ve Slavětíně

Mluvící socha. Posilovač genia loci. Kulturní periskop. To vše je Poeziomat. Nikde není stejný, protože žádné místo není stejné. Okolí slavětínské kaple rozezní verše velikánů klasické české literatury, jako jsou Jaroslav Seifert, Josef Kainar, František Gellner, Václav Hrabě a další, ale i básníků současné tuzemské scény.

Součástí slavnostního odhalení Poeziomatu bude autorské čtení básnířky Simony Rackové a básníků Jonáše Zbořila a Dana Jedličky.

Vstup zdarma

Dorota Barová - koncert
Art Point

Dorota Barová

6.5.2023 v 18:00
map_point-svg
Kaple sv. Josefa ve Slavětíně

Koncert přední české violoncellistky a zpěvačky ověnčené mnoha tuzemskými hudebními cenami, včetně ceny Akademie populární hudby Anděl. Vedle své úspěšné sólové dráhy je známá především z dua Tara Fuki či jazzové skupiny Vertigo.

Vstupné: 200 Kč

Art Point - slam poetry - Bohdan Bláhovec
Art Point

To nejlepší z české slam poetry

1.4.2023 v 18:00
map_point-svg
Kaple sv. Josefa ve Slavětíně

Slam poetry stojí někde mezi divadlem a poezií. Do hry při ní přichází mimika, výraz, pohyb, rytmus i sdělení textu či principy improvizace.
Na apríla rozvibrují vaše bránice nejvýraznější tváře tuzemské slamerské scény: Bohdan Bláhovec, Teodor Kravál, Vašek z Aše a Večerka.

Vstupné: 200 Kč