Skip links

Doprovodné akce k výstavě Jízda

29. 4. 2024

11:06

jizda_web_2

Výstava Jízda v širokém záběru propojuje umění a sport, což je záruka, že na své si přijdou jak milovníci umění, tak sportovci, ale také děti, pro něž je připraven bohatý program. Součástí Jízdy bude řada doprovodných akcí, jichž se zúčastní legendy cyklistiky v čele s Janem Svoradou, Pavlem Padrnosem či Luborem Tesařem a Romanem Kreuzigerem. Vedle nich se návštěvníci mohou těšit také na herce, architekta a vášnivého cyklistu Davida Vávru.  

Růžové triumfy Jána Svorady – 18. května

K mikrofonu se před publikem posadí v době konání legendárního Gira d´Italia Ján Svorada. Český cyklista slovenského původu vyhrál na růžové Grand Tour pět etap a podělí se o euforické vzpomínky. Zájemci pak mohou se slavným profesionálem vyrazit na vyjížďku do krkonošských kopců. Zároveň na návštěvníky čeká komentovaná prohlídka výstavy Jízda s jejím kurátorem Petrem Volfem.

Na dětské návštěvníky čeká na místě doprovodný program – dopolední výtvarný workshop doplní celodenní aktivity – velkoformátové omalovánky a Merkur dílna.

 • v 11 hodin beseda s Jánem Svoradou
 • od 13 hodin komentovaná prohlídka s Petrem Volfem
 • od 14 hodin vyjížďka

Jízda s Krakonošovým cyklomaratonem –  2. až 14. června

Krkonoše a cyklistika? Tuto kombinaci nejlépe již několik let reprezentuje závod Krakonošův cyklomaraton. Tradiční cyklistické akci bude věnována expozice, v rámci které si mohou návštěvníci prohlédnout dresy a putovní trofej této významné sportovní události. Pro veřejnost je připravena i vyjížďka a také beseda spojená s autogramiádou Petra Benčíka, bývalého českého reprezentanta v silniční cyklistice.

 • 2 až 14. června – Expozice věnovaná Krakonošovu cyklomaratonu.
 • 2. června – Vyjížďka pro veřejnost s prohlídkou trati Krakonošova cyklomaratonu. Jízda začne u EPO1 a před vlastním startem bude pro účastníky připravena komentovaná prohlídka výstavy Jízda.
 • 14. června – 19:00 až 20:30 vyzvednutí startovních čísel na Krakonošův cyklomaraton v EPO1, autogramiáda a beseda Petra Benčíka.

Armstrongův domestik Pavel Padrnos a holka v čele pelotonu – 11. až 13. července

Není slavnější cyklistické události než Tour de France. A právě s ní má bohaté zkušenosti Pavel Padrnos, který pomáhal „oblékat“ do žlutého dresu Lance Armstronga. O krásách i bolestech třítýdenního závodu se rozpovídá ve společnosti jiného známého bývalého jezdce Lubora Tesaře. Magickou pouť po Francii zná více než dobře i Markéta Navrátilová. Celkem 25 let tento závod fotila, z velké části z motorky v čele pelotonu. Na Jízdě se vrátí k výjimečné roli a odprezentuje některé nejpovedenější snímky. Díky Škoda Auto budou během celého víkendu k vidění trofeje a dresy Tour de France. Součástí akce budou i aktivity společnosti Sazka, dalšího z partnerů výstavy.

 • 11. července – Pavel Padrnos s Luborem Tesařem pořádají ve 12 hodin vyjížďku v okolí Trutnova, odpoledne naváží besedou, ve které si Lubor Tesař popovídá se svým kamarádem o zážitcích ze slavné Tour.
 • 12. července – Promítání a diskuze nad fotkami Markéty Navrátilové z Tour de France (16:00).
 • 13. července – Představení Czech Tour, která se jede na konci měsíce, ohlédnutí za minulostí závodu.

Pojízdné umění jménem Festka a workshop v podání Kasper – Swix Team – 17. a 18. srpna

Česká kola, která dobyla svět. Festka vyrábí hi-endové karbonové stroje a je unikátní v tom, že spojuje technologie a umění. Událost bude pojata jako stylová dílna pro veřejnost. Dále pak je na programu beseda s malířem Karlem Štědrým a odhalení nového designu kola a díla malíře.V rámci víkendu na návštěvníky čeká i beseda v režii Kasper – Swix Team na téma norské sportovní filozofie a také workshop určený mladým sportovcům. 

 • 17. srpna – Dílna Festka odstartuje v 10:00, odpoledne, beseda s malířem Karlem Štědrým – odhalení nového designu kola a díla malíře.
 • 18. srpna – Beseda a workshop s Kasper Swix Team

Soukromí Romana Kreuzigera na plátně – 13. září

Sondu do života jednoho z nejlepších českých cyklistů moderní éry Romana Kreuzigera nabízí triptych jeho známé Natálie Roučkové, trojnásobné mistryně ČR v parkuru. Oba povypráví o speciálním díle i o svých úspěchy protkaných kariérách. Dostaví se také herec David Vávra, který chová lásku jak k umění, tak k cyklistice.

Ředitelská kancelář značky Škoda – 21. a 22. září

Už více než 20 let trvá jedinečné pouto Škoda Auto s Tour de France. Návštěvníci výstavy Jízda budou mít jedinečnou příležitost detailně prozkoumat ředitelské auto, které dohlíží na více než dvě stě hvězdných závodníků nejslavnějšího cyklistického závodu. Škoda vedle toho chystá pro příchozí mnoho další zábavy.

Na dětské návštěvníky čeká na místě doprovodný program – dopolední výtvarný workshop doplní celodenní aktivity – velkoformátové omalovánky a Merkur dílna.

Ženy v sedle | Sazka – 12. října

Společnost Sazka se dlouhodobě věnuje podpoře cyklistiky. A chce ukázat, že tento krásný sport je čím dál tím populárnější mezi ženami a že ženský profipeloton nabízí čím dál tím větší zábavu. Do galerie EPO1 přijdou o tématu povyprávět dámy, jež se cyklistikou živily a živí, i ty, kterým kolo zkrátka jen přirostlo k srdci.

Na dětské návštěvníky čeká na místě doprovodný program – dopolední výtvarný workshop doplní celodenní aktivity – velkoformátové omalovánky a Merkur dílna.

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn